30 Mayıs 2016 Pazartesi

Patolojik Kumar Bağımlılığının Nedenleri

Bu yazımızda daha önce işlemiş olduğumuz Patolojik kumar bağımlılığı’nın nedenleri ve sebepleri üzerinde duracağız. Patolojik kumar bağımlılığı nedenleri arasında neler vardır? Kumar bağımlısı olan kişilerin patolojik kumar oynama sebepleri üzerine kısa bir değerlendirmede bulunacağız.


Patolojik kumar bağımlılığı nedenleri arasında en büyük etken, iyi bir çocukluk dönemi geçirmemektir. Çocukluklarında aile bireylerinden birini kaybeden bireylerin, patolojik kumar bağımlısı olma oranları bir hayli fazladır. Aynı şekilde yetişkin duruma geçildiğinde boşanma, terk edilme ve iş sektöründe yaşanan maddi kayıplar, bireyleri patolojik kumarla tanıştırmaya yardımcı olur. Aile bireyleri arasında maddi konuların sıkça dile getirilmesi, para kazanma arzusu ve en çok da yaşam şartları patolojik kumar bağımlılığı sebepleri arasında yer almaktadır.

Özellikle yetişkinlerde duygusal dalgalanmalar, majör depresyon gibi rahatsızlıklar patolojik kumar bağımlılığı konusunda bireyleri yönlendirmektedir. Çocukluk çağında zor günler geçiren bireylerde içe kapanıklık ve kendi dünyalarında oluşan mutsuzluk ortamı kumara ve kötü alışkanlıklara başlama noktasında temel rol oynamaktadır.

0 yorum

Kumarbagimliligi.net sitesinde yapılan yorumlar ziyaretçileri bağlar. Yapılan yorumlar ile ilgili sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Yorumlarınızda lütfen telefon numarası ve adres bilgilerinizi paylaşmayınız.
EmoticonEmoticon

TÜM YAZILARSon Yazılar