Kumar Bağımlılığı için Dua

Kumar Bağımlılığı İçin Dua

İçki ve kumar bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklar dinimizce katiyen yasaklanmıştır. Kumar bağımlılığı için aşağıda yer alan duayı okuyabilirsiniz. Kumarı bırakma duası sayesinde hastanız tez zamanda mutlu ve huzurlu günlerine kavuşabilir.

İçki ve kumar bağımlısı olan bireyler için öncelikle bir tabak içerisine “YA TEVVAB” isminin Vekfi yapılmalıdır. Üzerine de (409) defa “YA TEVVAB” okumanız gerekmektedir. Okunduktan sonraki aşamada ise su ile silinerek yedi gün boyunca aralıksız olarak kumar bağımlısı kimseye bu içerilmelidir. Tüm bu adımların sonunda kumar bağımlısı kimse, kumardan uzak duracak ve nefret dahi edecektir.

Tüm bunların yanında Yüce Yaradan Allah’ın isimlerinden olan “YA BERR” ismi şerifi okunmaya devam ederse, kumar bağımlılığı, içki ve zina gibi büyük günahları işleyen kimseler günahlarından arınabilir. Tövbe kapısı o kimseler için açılır ve kötü alışkanlıklar geride bırakılır.

Dr. Arif Arslan, yukarıdaki kumarı bıraktırma duası ile ilgili bilgilerini Allah’ın İsimlerinin Sırrı isimli kitabında toplamıştır.

Dualar sana gerçekten yardımcı olabilir

Bu duaları okuyan Müslümanlar, niyet ederken diğer kumar bağımlıları için de okurlarsa çok çok iyi olur.

Ayrıca kumar bağımlısı yakınınız için Lokman suresi 14. ayeti 7 defa okuyabilirsiniz. Türkçe meali aşağıda verilmiştir.

“Biz insana anne ve babasını tavsiye ettik anası onu zayıflık üstüne zayıflık çekerek karnında taşımıştır. Onun (memeden) ayrılmasıda iki yıl içinde olmuştur onun için biz insana bana ve ana baba şükret dönüş banadır diye öğüt verdik.” (Lokman Suresi, ayet 14)

Duaların akabinde hastanızda bir gelişme yaşanmıyor ve kumar hastalığı devam ediyorsa, önce kumar testini uygulayabilir, sonradan kumardan kurtulma yolları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Lütfen bizlere altta bulunan yorum bölümünden yazmaktan çekinmeyiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *